Navigácia

O mne Moje predmety - MATEMATIKA Moje predmety - ANGLICKý JAZYK Krúžok anglického jazyka Moja trieda Reading is fun

Mgr. Jana Beláková

Moje predmety - MATEMATIKA

Matematika

O matematike je vo všeobecnosti známe, že je to najexaktnejšia veda (najpresnejšia veda) spomedzi všetkých vedných disciplín, to znamená, že pre všetky matematické vety i tvrdenia, ktoré boli vyslovené že platia, existujú aj dôkazy o ich platnosti, čo sa o ostatných predmetoch povedať nedá.

Svojou presnosťou, logickosťou, možnosťou skúmania vzťahov a zážitkom z objavu  a formulácie vzťahov, ktoré tu platia, mi matematika veľmi učarovala.

Svojich žiakov sa tiež snažím viesť ku skúmaniu a objavovaniu mat. zákonitostí, logickej nadväznosti (vždy niečo z niečoho vyplýva) a využívania matematiky v reálnom živote. Teší ma najviac keď vidím, že mojich malých bádateľov baví objavovať krásu matematiky.

Pánované témy na škoský rok 2010/2011 pre siedmakov:

Zatiaľčo v septembri sa budeme venovať opakovaniu učiva z minulého roka, od oktobra sa vrhneme na zlomky, ich úpravu a znázorňovanie. Od novembra ich začneme aj sčitovať, odčitovať, násobiť a deliť.

V decembri sa zoznámime s percentami, ich výpočtom, znázorňovaním a už nám nebude neznáme ani jednoduché úrokovanie.

Od polovice januára prejdeme na objem a povch kvádra a kocky a od konca februára sa budeme zaoberať pomerom, priamou a nepriamou úmernosťou, trojčlenkou a mierkou plánu a mapy.

V apríli sa potešíme kombinatorickými úlohami a od mája budeme skúmať číselné výrazy, výrazy s premennou, ich sčitovanie, odčitovanie a násobenie a delenie číslom.

Jún bude venovaný súhrnnému opakovaniu a príprave na výstupný test.

V školskom roku 2011/2012, 2012/2013 matematiku nevyučujem.

• Základná škola Vsevoloda Čechoviča, J. A. Komenského 4, Veľký Krtíš
    J. A. Komenského 4